DHMİ, 120 Stajyer ve Hava Trafik Kontrolörü Alacak!

1
9 views
DHMİ, 120 Stajyer ve Hava Trafik Kontrolörü Alacak!

DHMİ, 120 Stajyer ve Hava Trafik Kontrolörü Alacak! Devlet Hava Meydanları İşletmesi A. Ş. yayımlamış olduğu yeni iş ilanı kamu personel alımları gerçekleştireceğini bildirdi.

Yayımlanan bu ilana göre Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 20 kişi, Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için de 100 olmak üzere toplamda 120 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini ilan etti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi A. Ş., bu alımlarını KPSS puanlarına ve düzenleyecek olduğu sınava göre gerçekleştirmiş olacak.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar Neler?

DHMİ tarafından yayımlanan bu ilana iş başvurusu yapacak olan adaylarda bazı nitelikler ve şartlar aranacak.  Yapılacak olan sınav doğrultusunda alınacak olan bu personellerin;

-Öncelikle T. C. Vatandaşı olması
– Kamu haklarından mahrum olmaması,
-18 yaşını doldurmuş olması,
– Erkek adayların askerlikle bir ilgisi bulunmaması, yapmış olması ya da ertelemiş olması,
-İlanda belirtilen suçlardan dolayı hüküm giymemiş olması,
– Güvenlik ya da arşiv soruşturmalarından temiz çıkmış olması,
-Son başvuru tarihinden itibaren Kamu Görevine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11’inci maddesi gereğince KPSS P3 puan türünden en az 70 puana sahip olması gerekecek.

Ayrıca Başvurulacak Stajyer ya da Asistan Kadroları İçin Başvuracak Olan Adaylarda Bazı Özel Nitelikler de Aranacak.

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından ilama çıkılan bu kadrolar için başvuruda bulunmuş olan adaylar, KPSS P3 puan türünden en yüksek olan ile başlamak kaydıyla başvurulan kadroların 6 katı olacak şekilde  bilgisayar destekli seçme sınavı ya da yazılı sınava davet edilmiş olacak. Yazılı sınavda başarılı olmak için 100 üzerinden 60 puan almak yeterli. Ancak başvurulu olanlardan en yüksekten başlayarak başvurulan pozisyon için 3 katı olacak şekilde mülakata çağrılacak. Sınava girmek isteyen adayların 20.09.2018-19.10.2018 tarihleri arasında http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmekte. Şahsen, posta veya mail yoluyla yapılan başvurular ise kabul edilmeyecektir.

DHMİ, 120 Stajyer ve Hava Trafik Kontrolörü Alacak! İşte Yazılı Sınav Konu Başlıkları

Bilgisayar destekli seçme sınavı veya yazılı sınav ve sözlü sınav, aşağıda belirtilen konularda üzerinden yapılır. Sınav Komisyonu tarafından gerekli görüldüğü durumlarda; sınav konularında değişiklik yapılabilir.

Bilgisayar destekli seçme sınavı; Bilgisayar ortamında; algılama, reaksiyon, üç boyutlu düşünme, hızlı ve doğru karar verebilme özelliklerini tespit etmeye yönelik, önceden hazırlanmış EUROCONTROL veri tabanı kullanılarak yapılır.

Yazılı sınavlar; Genel yetenek, muhakeme, zeka, hafıza ve çabuk karar verme, şekil, rakam ve harf kombinasyon ve dizilerinin tespiti gibi özellikleri test etmeye yönelik toplam 50 sorudan oluşur.

Sözlü sınavlar; Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilmesi ve her bir konu grubu için ayrı ayrı puan verilmesi suretiyle gerçekleştirilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here