Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0
16 views
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları toplulumumuzun vazgeçilmez dinamikleriden. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, krediyi kullanma koşulları ve başvuru şartları yazımız detaylarında.

Sosyal yaşantıda, herkesi görevi ve yükümlülükleri farklıdır. Bu yüzden birçok farklı sektör ve iş kolu oluşmuş durumda.  İnsanlar yetenekleri ve eğitimleri doğrultusunda birçok farklı alanda işte çalışmak isterler. Ücret ve performans olarak değerlendirme yapar ve en sonunda güzel bir işe girerler. Tabi ki sosyal yaşantının bazı zorluklarından dolayı işe giremeyen veya girmeyen kesimler de olmuştur. Bankalar, müşteri portföylerini oluştururken herhangi bir kısıtlama yapmamaktadır. Her kesimden müşteriye uygun kriterler doğrultusunda hizmet veren bankalar, ihtiyaçların karşılanması için de kredi uygulamasını devam ettirmektedir. Bu sayede toplumda sosyal bir denge sağlanacak ve daha çok kişinin ihtiyaçları giderilecektir.

Ev Hanımlarına Kredi Neden Önemlidir?

Bankalar, ev hanımlarının yüksek sayısına karşı kayıtsız kalamazlardı. Bankacılık alanında çok önemli olan müşteri kazanma durumu, bu sayede ev hanımları tarafından karşılanacaktır. Bu yüzden bankalar kadınlara yönelik birçok kredi uygulaması çıkartmıştır. Tabi ki çalışmayan kadınların da ihtiyaçları olacak ve bunu finanse edecek durumları olmayacaktır. Esnek kredi şartları sayesinde bu kesime de kredi imkanı sağlayan bankalar sayesinde, kadınlar artık bu kredilere başvuracak cesareti yakalamışlardır. Tabi ki ev hanımları; krediye başvurmadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve bu sayede kendi şartlarına en uygun krediyi seçmelidir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

1- Denizbank: ‘Biriken mevduat hesabı’ ve ‘Özel altın günleri’ adında iki farklı kredi ismi duyarsanız, bu kredileri Denizbank’ın sunduğunu bilmelisiniz. Bu kredi türlerinde krediyi çekecek olan ev hanımının finansal durumu ve kredi notu önemli olmaz. Kadınların yapması gereken tek şey, iyi bir kefil bulmaktır. Artık zorunlu evraklar ve gerekli prosedürler için kriter alınacak kişi, getirilen kefil olacaktır.
2- İş Bankası: Sabit bir maaşı ve geliri olmayan kadınlar için İş Bankası; 48 aya kadar vade imkanlarıyla kredi sunmaktadır. Kefil veya eş desteği sayesinde bu kadınların herhangi bir evrak veya belge getirmesine gerek yoktur. Böylece ilgili krediye sadece başvurmaları yeterlidir.
3- ING Bank: Ev hanımları; düşük faizlerle ve uzun vadelerle oluşturulmuş bir kredi istediklerinde, ING Bank onların yardımına koşacaktır. Bu sayede oluşturulan ödeme planı da, ev hanımlarının ödeyebileceği şekilde olacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here